Skontaktuj się z nami +48 58 741 58 58
Polski English German French Espanol

Dekoder LokPilot 5 L DCC/MM/SX/M4

354,00zł

ESU 59315

4044645593158

ESU
G (1:22,5)

Produkt obecnie jest dostępny u producenta, możliwy do sprowadzenia. Od złożenia zamówienia potrzebujemy około 21 dni roboczych na sprowadzenie go, oraz dodatkowo 1-2 dni na wysyłkę.

Dodaj do schowka
Artykuł modelarski przeznaczony dla osób powyżej 8 roku życia.
LokPilot 5 L znajduje swoje miejsce wszędzie tam, gdzie LokPilot 5 nie „pasuje” pod względem wydajności. Idealnie są to pojazdy o rozmiarze nominalnym 0, ale możliwe są również pojazdy o rozmiarze 1, które powinny być wyposażone bez hałasu. LokPilot 5 L jest mechanicznie kompatybilny z dekoderem LokSound 5 L i ma te same styki połączeniowe.

Dekoder LokPilot 5 L jest zawsze wyposażony w złącza kołkowe i jest dostarczany fabrycznie z płytką adaptera, która ma punkty końcowe lutowania.
Tryby pracy

LokPilot 5 L to prawdziwy dekoder wieloprotokołowy. Opanuje format danych DCC oraz Motorola®, Selectrix® i M4. W formacie DCC 14 do 128 kroków prędkości jest tak naturalnych jak 2- i 4-cyfrowe adresy i do 32 funkcji. Dzięki RailComPlus® dekodery logują się do odpowiedniego centrum cyfrowego w pełni automatycznie.

Opanowuje wszystkie tryby programowania DCC, a dzięki RailCom® wartości CV na głównym torze można odczytać za pomocą odpowiednich centrów sterowania. Istnieją rejestry pomocnicze dla centrów kontroli, które mogą programować wyłącznie CV od 1-255.

Użytkownicy Motoroli® korzystają nawet z 28 kroków prędkości z 255 adresami. Trzy dodatkowe adresy Motorola® umożliwiają aktywację 16 funkcji. Wbudowany tryb programowania umożliwia również przeprogramowanie za pomocą czcigodnej jednostki sterującej 6021.

Protokół M4 umożliwia automatyczną rejestrację w centrach sterowania kompatybilnych z mfx®. Dostępne są tutaj wszystkie 32 możliwe klawisze funkcyjne.

Dekoder LokPilot 5 L rozpoznaje sekcje hamowania Märklin®, a także polecenia ZIMO® HLU / ZACK lub system Lenz® ABC. Możliwe jest również hamowanie za pomocą modułów hamowania DCC lub napięciem stałym. Zatrzymuje się również dzięki diodzie hamulca Selectrix®. Automatyczny pociąg wahadłowy ABC umożliwia automatyczne dojazdy między dwiema stacjami.

Dekoder LokPilot 5 L może być stosowany na analogowych kolejach DC i AC. Prędkość maksymalną można ustawić osobno.

Dekoder przełącza się między trybami pracy w pełni automatycznie „w locie”. Zwykle nic nie trzeba ustawiać.
Funkcje

Każdy LokPilot 5 L ma 11 wzmocnionych wyjść funkcyjnych, każde o obciążeniu 500mA. Ponadto istnieje 6 innych wyjść poziomu logicznego, które mogą również sterować (2 sztuki) serwomechanizmami RC lub modułami rozszerzeń SUSI na żądanie. Dostępne są wszystkie ważne funkcje oświetlenia. Jasność każdego wyjścia można ustawić osobno. Dekoder opanowuje automatyczne prasowanie i odłączanie podczas odłączania dla złączek ROCO®, Krois® i Telex®. Dwa wejścia czujników mogą wyzwalać funkcje na żądanie.
Kontrola silnika

Sterowanie silnikiem LokPilot 5 L ponownie uległo zasadniczej poprawie. Zmiennie regulowana częstotliwość taktowania PWM od 10 kHz do 50 kHz zapewnia bardzo cichą pracę, szczególnie w przypadku silników zworowych - typowe „buczenie” należy już do przeszłości. Kontrolę obciążenia można teraz dostosować do trudnych przypadków z maksymalnie 10 CV. Unikalna funkcja „autostrojenia” umożliwia automatyczne skalibrowanie dekodera do silnika. Dzięki prądowi silnika do 3,0 A dekoder LokPilot 5 L zapewnia wystarczającą ilość soku nawet dla starszych silników.
Bezpieczeństwo operacyjne

PowerPack zainstalowany bezpośrednio na dekoderze pomaga zmostkować brudne odcinki szyn.
Ochrona

Oczywiście wszystkie wyjścia funkcji i wyjście silnika są zabezpieczone przed przeciążeniem. Chcemy, abyś cieszył się swoim dekoderem tak długo, jak to możliwe.

Ilość ocen: 0
Nazwa produktu Dekoder LokPilot 5 L DCC/MM/SX/M4 (ESU 59315)
Dostępność Produkt dostępny u producenta. Czas sprowadzenia to ok. 21dni.
Producent ESU
Numer katalogowy 59315
Kod EAN 4044645593158
Skala G (1:22,5)