Contact Us +48 58 741 58 58
Polski English German French Espanol

Wagon osobowy 1/2 klasa typ 104A (AB)

310,00zł

Piko 97617

4015615976172

Piko

The product is currently available from the manufacturer, possible to order. From placing an order, we need approx. 14 working days to import it and an additional 1-2 days for shipping.

Add to Wishlist
Hashtagi:
Artykuł modelarski przeznaczony dla osób powyżej 8 roku życia.
Model gotowy, nie wymaga sklejania ani malowania.
■ Dedykowana listwa oświetleniowa art. nr 56284
Numer wagonu: 50 51 39-00 000-2Rewizja: 99.11.30
Stacja Zagórz

Ilość ocen: 4
Remigiusz

Data dodania: Tuesday 07 March, 2023

Szanowny Panie R.,

proszę się zastanowić z czego wynikają te ceny. Czy rzeczywiście są one zawyżone? Jeśli tak, to przez kogo? Czy jest to w interesie sklepu? Czy sklep musiał to zrobić? Producent w ciągu minionego roku podniósł cenę dwukrotnie. Czy zatem sklep ma na nowo ściąganym towarze dopłacać, aby Pan lub ja, mógł kupić model w starej cenie? Sklep jest bardzo popularny i nie kupują tu tylko mieszkańcy Trójmiasta, ale także np. ja i wiele innych osób z całej Polski. Rzecz ma się tak, że towar znika i sklep uzupełniając swoją ofertę musi kupić model po nowej cenie - wszak producent też nie będzie dokładał. Ceny rosną i to w zastraszającym tempie, również w modelarstwie. Obecnie cena tego modelu, sugerowana przez producenta, wynosi 339 zł! Sklep i tak sprzedaje ten model taniej... i to jeszcze przed rabatem! Półtorej roku temu, cena sugerowana za ów model wynosiła 279 zł. W przeciągu 2 lat cena wzrosła o 21,5%. Kto nie kupił w 2021 roku może tylko żałować. Tanio już było - teraz będzie tylko drożej.

Odnośnie oferty na znanym portalu aukcyjnym - jeśli osoba prywatna lub inny sklep, może mało znany, który nie sprzedał tego modelu przez ten cały czas, może zamówił więcej i nie sprzedał, a może nie znalazł klienta na niego i jest to model zamówiony w 2021 roku, czyli po cenie przed trzema podwyżkami, to ciężko się dziwić, że jest tańszy, mimo podniesienia ceny w związku z prowizją pobieraną przez portal, niż model sprowadzony przez sklep w 2023 roku. To normalne, że wraz ze wzrostem cen, sklepy które są mniej znane, stają się atrakcyjniejsze cenowo w przypadku modeli niedostępnych. Proszę zapytać za ile będzie Pan mógł kupić tegoroczną nowość na znanym portalu aukcyjnym i porównać ile Pan zapłaci tutaj ze swoim rabatem - gwarantuję Panu, że zapłaci Pan mniej tutaj, aniżeli tam.

Wszyscy jesteśmy sfrustrowani inflacją i ogólną sytuacją. Można wylewać swoje żale i podnosić sobie oraz innym ciśnienie, ale czy jest w tym jakiś sens? W emocjach wyłącza się myślenie. Ten przykład, ta dyskusja, dobrze to pokazuje. Wystarczy się zastanowić, popatrzeć, porównać i widać gołym okiem, że sklep nie zawyża cen. On je po prostu podnosi zgodnie z polityką producentów. Co innego ma zrobić? Może mieć puste półki w sklepie, bo nie będzie sprowadzać modeli po nowej cenie, ale kto wówczas przyjdzie do sklepu? Wybór między młotem, a kowadłem.

Prawda jest taka, że jeśli nasze pensje nie rosną w takim tempie jak ceny, to siłą rzeczy nasza siła nabywcza będzie się zmniejszać, a biorąc pod uwagę, że ceny rosną bardzo szybko, a pensje w zasadzie stoją to nasza siła nabywcza w porównaniu chociażby z 2021 rokiem, znacząco się zmniejszyła, więc trzeba cieszyć się tym co mamy i modlić się, aby firmy przetrwały, bo jak przestaniemy kupować to, czego rzeczywiście koniecznie nie potrzebujemy, to takie firmy jak modelmania, będą miały bardzo trudno i szkoda by było, gdyby jak się to wszystko - miejmy nadzieję - w końcu skończy, zabrakło takiego sklepu.

Serdecznie pozdrawiam
klient sklepu od 2014 r.

Rafał

Data dodania: Wednesday 01 February, 2023

Trochę się zastanawiałem po swoim wpisie, czy aby nie jest przesadzony. No niby cena może być i z kapelusza i chętny się znajdzie ale tworzy się jakieś zasady nie po to by po pewnym czasie one traciły sens. Oto mam żal, bo tu te parę 10 zł robi różnicę dla mojego ok. 3 tys. portfela miesięcznego. Owszem, jak ktoś chce mi napisać żebym się wypchał i zajął czym innym to jego sprawa ale zachęty sklepu były obiecujące a teraz nic z tego nie zostało i nawet bywa drożej niż no np. na tym portalu A. Po prostu sklep nie tyle kieruje nas do innych sprzedawców, co nie wywiązuje się z możliwości zakupienia modeli z 10 % upustem zawyżając ceny wyjściowe. Ja tę sytuację obserwuję od co najmniej roku. Zdarza się cena przystępna ale są też takie, które nie sposób sobie wytłumaczyć a tak nie było i stąd moje obiekcje. Nakupił pan na 25000 zł a teraz sobie pan kupuj 10 % taniej a 5 % drożej niż u konkurencji. W kąciku mówimy o tym ale sadzę, że rzesza ludzi myśli podobnie.

Piotr

Data dodania: Sunday 29 January, 2023

Do Pana R. Dzień dobry, Szanowny Panie, a kto Panu nakazuje trzymać się kurczowo sklepu Modelmania. Odpowiem - NIKT, za drogo, proszę nie kupować. Zawsze można polować na znanym portalu A..., bo raz czy dwa coś się udało kupić. Ale tam tanio to już było! Został tylko pusty slogan i naiwność "polowaczy"! Też mam 10% upustu, kupuję trochę modeli, też bym chciał więcej kupić i taniej! Jednak potrafię zrozumieć, że dziś prowadzenie firmy, a na dodatek firmy z asortymentem tak niszowym jak modele, jest trudne i wymaga trochę "gimnastyki" - modelu Pan nie wsadzi do garnka i nie da dzieciom jeść! Marudzić, stękać i wydziwiać to każdy potrafi! Wie Pan co się liczy - OBSŁUGA KLIENTA, TO JEDNA Z WAŻNIEJSZYCH CECH TEGO SKLEPU, OBSŁUGA MIŁA I STARAJĄCA SIĘ ZAWSZE POMÓC, CHOĆ NIE ZAWSZE MOŻE BO TO TEŻ ZALEŻY OD POLITYKI PRODUCENTÓW MODELI. Wiem co piszę, bo kupowałem też w innych sklepach, mogłem co najwyżej model oddać, nic więcej. Pozdrawiam.

Rafał

Data dodania: Thursday 19 January, 2023

Jako stały klient Modelmanii mam 10% rabatu ale na znanym portalu A. mogę kupić ten wagon o blisko 30 zł taniej (tu widnieje cena 290,70 zł). Sam model jest bardzo ładny, z przydziałem do stacji Zagórz. Wiem, bo mam dwa takie i więcej nie potrzebuję ale jest tu okazja wyrazić swoje niezadowolenie z polityki ustalania cen przez sklep. Czy nie lepiej ograniczyć sam rabat z określoną kwotą zakupów np. do 2 lat jak czynią to inne sklepy i nie zawyżać cen, niż jawnie być nie uczciwym wobec kupujących? Tak czy owak sporadycznie kupię coś o czym wiem, że powinno kosztować taniej ale często rezygnuję. Sprawie popularyzacji modelarstwa to na pewno nie służy, a tym bardziej jak słyszy się, że to hobby jest w odwrocie. Podam jeszcze jeden przykład. Model Piko TKt1 PKP, który nabyłem na portalu A. o 130 zł taniej niż cena tu w sklepie i z 10% rabatem. Jest moment pomieszania z poplątaniem z podwyżkami cen ale ja w Modelmanii obserwuję tę sytuację od dłuższego czasu.

TEXT_PRODUCT_NAME Wagon osobowy 1/2 klasa typ 104A (AB) (Piko 97617)
TEXT_PRODUCT_AVAIBILITY Product available from the manufacturer. The processing time is approx. 14days.
Producer Piko
Catalog number 97617
EAN Code 4015615976172
Epoka V (od 1990 do 2007)
Skala H0 (1:87)
Zarząd Polskie Koleje Państwowe (PKP)
Zasilanie prąd stały
Nowość roku 2021
Oświetlenie wewnętrzne możliwość zamontowania
Kinematyka krótkiego sprzęgu tak
Length 282mm