Skontaktuj się z nami +48 58 741 58 58
Polski English German French Espanol

Zwroty / Reklamacje

Wszystkie towary dostępne w sklepie objetę sa gwarancją producenta. Jeżeli zdarzy sie, że po otrzymaniu towaru wykryjesz w nim jakieś wady techniczne lub, że został on uszkodzony mechanicznie podczas dostawy, prosimy o kontakt z nami. Ustalimy dogodny sposób w jaki można usunąć problem. Nie zawsze jest potrzeba odsyłania.

+48 58 741 58 58 (pn - sb 10:00-20:00, nd handlowa 10:00-20:00)
mailem: poczta@modelmania.com.pl

Informujemy, że nie przyjmujemy żadnych przesyłek odsyłanych do nas za pobraniem. Reklamację można odesłać do nas za pośrednictwem paczkomatu na nasz koszt. Należy zalogować się na koncie i wybrać Faktury sprzedaży i wysyłki. Przy każdym zamówieniu nie starszym niż 2 lata znajduje się guzik do kliknięcia "Opcje -> Reklamuj towar"
Po wypełnieniu formularza reklamacji, zostanie wygenerowany kod zwrotu. Kod należy napisać na paczce i udać się do dowlnego paczkomatu.
Wystarczy wpisać kod aby nadać paczkę. Kod jest ważny 7 dni.

Jeśli zakup był dokonany bez zakładania konta należy wypełnić poniższy formularz oraz napisać do nas. Przyślemy kod umożliwiający bezpłatne nadanie towaru.

Zgłoszenie reklamacji : SCIĄGNIJ (Plik PDF 0,1MB)

+48 58 741 58 58 (pn - sb 10:00-20:00, nd handlowa 10:00-20:00)
mailem: poczta@modelmania.com.pl

Wymienimy produkt na pełnowartościowy. Jeśli będzie to już niemozliwe (na przykład z powodu wyczerpania), zaoferujemy do wyboru inne, dostępne w naszym sklepie produkty.

Każdemu klientowi, będącemu konsumentem w rozumieniu art. 22 Kodeksu Cywilnego i korzystającemu ze sklepu internetowego Modelmania przysługuje – na podstawie przepisów prawa – prawo do odstąpienia od zawartej umowy zakupu towaru (usługi), bez podania przyczyny, w terminie opisanym poniżej. Oświadczenie o odstąpieniu powinno zostać wysłane na adres:
Modelmania / Galeria Metropolia ul. Kilińskiego 4 poziom -1 80-452 Gdańsk

W razie jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt z nami:
pn - sb 10:00-20:00, nd handlowa 10:00-20:00
mailem: poczta@modelmania.com.pl

Termin:

Prawo do odstąpienia przysługuje konsumentowi w nieprzekraczalnym terminie 14 dni, który rozpoczyna się w dniu otrzymania przez konsumenta towaru. Termin uznaje się za dotrzymany, jeżeli przed jego upływem konsument wyśle oświadczenie o odstąpieniu na adres podany powyżej.

Zwrot świadczeń:

W przypadku odstąpienia od umowy zawartej na odległość, umowa jest uważana za niezawartą. To, co strony świadczyły, ulega zwrotowi w stanie niezmienionym, chyba że zmiana była konieczna w granicach zwykłego zarządu. Zwrot powinien nastąpić niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni. Zakupiony towaru należy zwrócić na poniższy adres:
Modelmania / Galeria Metropolia ul. Kilińskiego 4 poziom -1 80-452 Gdańsk

Koszty zwrotnego dostarczenia towaru obciążają konsumenta, o ile odstąpienie nie zostało wywołane faktem choćby przejściowej niemożności spełnienia przez Modelmania świadczenia o właściwościach zamówionych przez konsumenta.

Wyłączenie prawa odstąpienia:

Prawo do odstąpienia od umowy przez konsumenta jest wyłączone w przypadku:

  • nagrań muzycznych i audiowizualnych oraz programów komputerowych zapisanych nainformatycznych nośnikach danych po usunięciu przez konsumenta ich oryginalnego opakowania
  • umów dotyczących świadczeń, za które cena lub wynagrodzenie zależy wyłącznie od ruchu cen na rynku finansowym
  • towarów (usług) wykraczających poza standardową ofertę sklepu, przygotowanych na specjalne zamówienie klienta i dostosowanych do jego indywidualnych potrzeb
  • świadczeń, które z uwagi na ich charakter nie mogą zostać zwrócone lub których przedmiot ulega szybkiemu zepsuciu
  • dostarczania prasy


Informujemy, że nie przyjmujemy żadnych przesyłek odsyłanych do nas za pobraniem.
Formularz zwrotu towaru : SCIĄGNIJ (Plik PDF 0,1MB)