Skontaktuj się z nami +48 58 741 58 58
Polski English German French Espanol

Dekoder funkcyjny LokPilot 5 Fx micro DCC/MM/SX, Next18

187,00zł

ESU 59118

4044645591185

ESU
TT (1:120), N (1:160)

Produkt obecnie jest dostępny u producenta, możliwy do sprowadzenia. Od złożenia zamówienia potrzebujemy około 21 dni roboczych na sprowadzenie go, oraz dodatkowo 1-2 dni na wysyłkę.

Dodaj do schowka
Artykuł modelarski przeznaczony dla osób powyżej 8 roku życia.
 
LokPilot 5 Fx micro i jego „bliźniaczy” LokPilot 5 Fx micro DCC to wszechstronne dekodery z interfejsem Next18 o wymiarach 13,0 mm x 9,2 mm. Stosowane są we wszystkich pojazdach o rozmiarach nominalnych N do H0, które nie mają mocy silnika, a mimo to powinny mieć możliwość włączania efektów świetlnych.
Tryby
LokPilot 5 Fx micro to dekoder wieloprotokołowy. Obsługuje format danych DCC, a także Motorola® i Selectrix®. W formacie DCC od 14 do 128 kroków sterowania jest tak samo oczywiste jak 2- i 4-cyfrowe adresy oraz aż do 32 funkcji. Dzięki technologii RailComPlus® dekodery rejestrują się w pełni automatycznie w odpowiednim centrum cyfrowym. Obsługują wszystkie tryby programowania DCC i mogą być zarówno sterowane, jak i programowane w kompatybilnych centrach cyfrowych: Dzięki RailCom® można odczytać wartości CV na torze głównym za pomocą odpowiednich paneli sterowania. Istnieją rejestry pomocnicze dla paneli sterowania, które mogą programować tylko CV z zakresu 1-255. Użytkownicy Motoroli® korzystają z maksymalnie 28 kroków sterowania pod 255 adresami. Trzy dodatkowe adresy Motorola® umożliwiają wyzwalanie 16 funkcji. Wbudowany tryb programowania umożliwia również przeprogramowanie za pomocą kultowej jednostki sterującej 6021. LokPilot 5 Fx micro DCC obsługuje „tylko” protokół DCC, ale może być również automatycznie zarejestrowany w RailComPlus® w odpowiednich centrach sterowania. LokPilot 5 Fx micro dekoder wykrywa drogę hamowania Märklin®, a także polecenia ZIMO® HLU / ZACK lub system Lenz® ABC. Możliwe jest również hamowanie za pomocą klocków hamulcowych DCC lub jednakowym napięciem. Dodatkowo zatrzymuje się również diodą hamowania Selectrix®. Automatyczny pociąg piórowy ABC umożliwia automatyczne przemieszczanie się pomiędzy dwiema stacjami. Chociaż ten dekoder nie ma wyjścia silnika, jest to również ważne dla dekodera funkcyjnego, aby móc zsynchronizować samochody sterujące i samochody osobowe. Mikrodekoder LokPilot 5 Fx może być używany w analogowych sieciach prądu stałego i przemiennego; LokPilot 5 Fx micro DCC na analogowych sieciach prądu stałego. Dekoder przełącza się „w locie” w pełni automatycznie pomiędzy trybami pracy. W większości przypadków nie trzeba nic regulować.
Funkcje
LokPilot 5 Fx micro lub LokPilot 5 Fx micro DCC został wyposażony w zadziwiającą liczbę wyjść funkcyjnych. W ten sposób dostępnych jest 6 wzmocnionych wyjść funkcyjnych z prądem wyjściowym 180 mA każde, a także dwa wyjścia poziomu logicznego dla serw lub Susi. Jasność każdego wyjścia można ustawić osobno.
Interakcja
LokPilot 5 Fx micro są przeznaczone do współpracy z dekoderami LokSound 5 i LokPilot 5: przykładowo istnieje możliwość wyposażenia lokomotywy zespołu trakcyjnego w mikrodekoder LokSound 5, a wagonu sterującego w LokPilot 5 Fx micro. Pod tym samym adresem oba są absolutnie identyczne. Identyczny układ CV ułatwia dostrojenie obu dekoderów.
Niezawodność operacyjna
Na życzenie do LokPilot 5 Fx micro i LokPilot 5 Fx micro DCC można podłączyć PowerPack, aby zlikwidować brudne przecięcia szyn.
Ochrona
Wyjścia są oczywiście zabezpieczone przed przeciążeniem. Chcemy, abyś mógł cieszyć się swoim dekoderem jak najdłużej

Ilość ocen: 0
Nazwa produktu Dekoder funkcyjny LokPilot 5 Fx micro DCC/MM/SX, Next18 (ESU 59118)
Dostępność Produkt dostępny u producenta. Czas sprowadzenia to ok. 21dni.
Producent ESU
Numer katalogowy 59118
Kod EAN 4044645591185
Skala TT (1:120), N (1:160)
Nowość roku 2024
Złącze dekodera złącze w standardzie NEM 662 Next18 (18-pin)