Skontaktuj się z nami +48 58 741 58 58
Polski English German French Espanol

Dekoder do lokomotywy marki Atlas LokPilot 5 micro DCC Direct

187,00zł

ESU 59721

4044645597217

ESU
N (1:160)

Produkt obecnie jest dostępny u producenta, możliwy do sprowadzenia. Od złożenia zamówienia potrzebujemy około 21 dni roboczych na sprowadzenie go, oraz dodatkowo 1-2 dni na wysyłkę.

Dodaj do schowka
Artykuł modelarski przeznaczony dla osób powyżej 8 roku życia.
LokPilot 5 micro DCC Direct jest „bliźniakiem” LokSound 5 micro DCC Direct. Dzięki wymiarom 66,0 mm x 8,2 mm został specjalnie opracowany do montażu w pojazdach o rozstawie N marek Atlas i Intermountain: można go włożyć bezpośrednio w miejsce standardowo instalowanej płytki analogowej.
Ale dekoder może być również używany do podobnych modeli innych producentów według własnego uznania.

Tryby pracy
LokPilot 5 micro DCC Direct to „czysty” dekoder DCC. Poziomy prędkości od 14 do 128 są tak naturalne, jak adresy 2- i 4-cyfrowe. Można uruchomić do 32 funkcji. Dzięki RailComPlus® dekodery logują się do odpowiedniego cyfrowego centrum sterowania w pełni automatycznie.
Steruje wszystkimi trybami programowania DCC, a dzięki RailCom® wartości CV na torze głównym można odczytać za pomocą odpowiednich centrów kontrolnych. Istnieją rejestry pomocnicze dla central alarmowych, które mogą programować tylko CV z zakresu 1-255.
Dekoder bezpośredni LokPilot 5 micro DCC rozpoznaje trasy hamowania Märklin®, a także polecenia ZIMO® HLU / ZACK lub system Lenz® ABC. Możliwe jest również hamowanie za pomocą modułów hamulcowych DCC lub napięciem stałym. Dodatkowo zatrzymuje się również diodą hamowania Selectrix®. Automatyczny pociąg wahadłowy ABC umożliwia automatyczne przemieszczanie się pomiędzy dwiema stacjami.
Dekoder bezpośredni LokPilot 5 micro DCC może być używany na analogowych kolejach prądu stałego. Maksymalną prędkość można ustawić osobno. Dekoder przełącza tryby pracy w pełni automatycznie „w locie”. W większości przypadków nie trzeba nic ustawiać.

Cechy
W LokPilot 5 micro DCC Direct znajduje się 10 bezpośrednio lutowanych diod LED. Dwa z nich przeznaczone są do reflektorów przednich i tylnych, dwa kolejne podłączane są do wyjść AUX3 i AUX4, np. do przełączania tablic numerycznych. Kolejnych 6 diod LED na dole jest przeznaczonych do oświetlania rowów, ale w razie potrzeby można je również wykorzystać do innych celów oświetleniowych. Dostępne są wszystkie ważne funkcje oświetleniowe. Jasność każdego wyjścia można regulować oddzielnie.

Kontrola silnika
Sterowanie silnikiem LokPilot 5 micro DCC Direct ma płynnie regulowaną częstotliwość zegara PWM od 10 kHz do 50 kHz, co zapewnia wyjątkowo cichą pracę, szczególnie w przypadku silników z wirnikiem dzwonowym - typowe „buczenie” należy już do przeszłości. Sterowanie obciążeniem można również dostosować do trudnych przypadków z maksymalnie 10 CV. Unikalna funkcja „Autotune” umożliwia automatyczną kalibrację dekodera do silnika. Dekoder bezpośredni LokPilot 5 micro DCC dostarcza prąd silnika do 0,75 A.

Ochrona
Oczywiście wyjście silnika i wyjścia funkcyjne są zabezpieczone przed przeciążeniem. Chcemy, abyś mógł cieszyć się swoim dekoderem jak najdłużej.

Ilość ocen: 0
Nazwa produktu Dekoder do lokomotywy marki Atlas LokPilot 5 micro DCC Direct (ESU 59721)
Dostępność Produkt dostępny u producenta. Czas sprowadzenia to ok. 21dni.
Producent ESU
Numer katalogowy 59721
Kod EAN 4044645597217
Skala N (1:160)
Nowość roku 2024