Skontaktuj się z nami +48 58 741 58 58
Polski English German French Espanol

Przekrój sekcji okrętu HMS Victory

994,00zł

ArtesaniaLatina 20500

8437023469798

ArtesaniaLatina

W magazynie mamy 1 sztukę.
Czas oczekiwania na więcej niż 1 sztukę to około 3 dni (produkt jest osiągalny, pod zamówienie).

Dodaj do schowka
Artykuł modelarski przeznaczony dla osób powyżej 8 roku życia.
Model do sklejania, wykonany z drewna, opakowanie nie zawiera farb, kleju i pędzli.
Pudełko zawiera komplet ramek z częściami, obrazkową instrukcję montażu z kolorystyką malowania oraz kalkomanie i części do modelu.
Nowa drewniana część angielskiego statku linii HMS Victory z XVIII i XIX wieku to zestaw do modelowania marynarki wojennej 1805 Trafalgar Edition w skali 1:72 przeznaczony dla początkujących modelarzy. Podczas gdy modelarz składa ten model statku o jakości muzealnej, będzie mógł poczuć, jak wyglądało życie na pokładzie.

KRÓTKA HISTORIA ANGIELSKIEGO STATKU LINII HMS VICTORY
Brytyjski okręt linii HMS Victory znany jest z udziału w 1805 roku w bitwie pod Trafalgarem jako okręt flagowy admirała Horatio Nelsona przeciwko hiszpańskiej Armadzie. W tamtym czasie był to największy statek brytyjskiej Royal Navy. Obecnie znajduje się w suchym doku w porcie Portsmouth (Hampshire) w południowej Anglii jako eksponat muzealny. Angielski statek HMS Victory pozostaje okrętem flagowym Drugiego Lorda Morza. Jest to tym ważniejsze, że jest to jedyny statek tej linii, który przetrwał do dziś w warunkach wiernych oryginałom.
HMS Victory zwodowano w 1765 r. Pozostałe prace, m.in. olinowanie, żagle i uzbrojenie, były ukończone stopniowo, aż w 1778 r. brytyjski okręt liniowy mógł wejść do czynnej służby.
Dwa lata po przydzieleniu go do dowództwa HMS Victory Nelson wziął udział w bitwie pod Trafalgarem, najbardziej decydującej z wojen napoleońskich, ponieważ to ona położyła kres flotom francuskiej i hiszpańskiej, oferując w ten sposób Wielkiej Brytanii dominację morską, która trwała aż do drugiej wojny światowej. Nelson nie miał jednak okazji dowiedzieć się o swoim zwycięstwie, gdyż zginął podczas bitwy w bliskim starciu z Redoutable, dużym francuskim okrętem z 74 działami. Następnie ze szczytów Redoutable strzelec dotarł do Nelsona.
ZAWARTOŚĆ ZESTAWU MODELU STATKU HMS VICTORY W SEKCJI LINII
Zbuduj swój model statku w skali 1:72 z sekcji HMS Victory, model angielskiego statku liniowego z XVIII i XIX wieku. Jego system konstrukcyjny wykorzystujący fałszywy kil i wręgi polega na montażu miniatury do konstrukcji prawdziwego brytyjskiego statku. W tej sekcji szczegółowo zapoznasz się z konstrukcją i konstrukcją łodzi, a także szczegółami dotyczącymi jej sześciu pokładów.
Zawartość zestawu modelu HMS Victory obejmuje drewniane części wykonane z wysoce precyzyjnej płyty wycinanej laserowo, twardego drewna, mosiądzu i żeliwa. Zawiera również małą bazę wystawową z metalową tabliczką z imieniem, miedzianą okładziną kadłuba i, jako kolejny doskonały bonus, 8 odlewanych figurek, wśród których jest wiceadmirał Nelson.
Aby go złożyć, możesz zapoznać się z naszym kompletnym przewodnikiem krok po kroku w całości na filmie, który możesz obejrzeć bezpłatnie na naszym kanale YouTube - kliknij tutaj-. W tym celu możesz także zeskanować kod QR znajdujący się na pudełku i wydrukowanej liście części dołączonej do pudełka. Będzie to jak masterclass prowadzony przez naszych profesjonalnych modelarzy. Zestaw nie zawiera drukowanej instrukcji. Możesz także bezpłatnie pobrać plan modelu w skali 1:1, klikając przycisk na tym arkuszu zatytułowanym „Instrukcje i zawartość do pobrania”. Po zbudowaniu statek o przekroju liniowym ma długość 9,44 cala (240 mm), wysokość 13,58 cala (345 mm) i szerokość 3,58 cala (91 mm).

Ilość ocen: 0
Nazwa produktu Przekrój sekcji okrętu HMS Victory (ArtesaniaLatina 20500)
Dostępność W magazynie, sztuk: 1
Producent ArtesaniaLatina
Numer katalogowy 20500
Kod EAN 8437023469798
Skala 1:72
Nowość roku 2023
Stan modelu do sklejania i malowania