Skontaktuj się z nami +48 58 741 58 58
Polski English German French Espanol

Vickers Wellington Mk.IA/C

171,00zł

Airfix 08019A

5063129001339

Airfix

W magazynie mamy 1 sztukę.
Nie jesteśmy do końca pewni, czy więcej sztuk tego produktu jest dostępne...

Dodaj do schowka
Artykuł modelarski przeznaczony dla osób powyżej 8 roku życia.
Model do sklejania, wykonany z polistyrenu, opakowanie nie zawiera farb, kleju i pędzli.
Pudełko zawiera komplet ramek z częściami, obrazkową instrukcję montażu z kolorystyką malowania oraz kalkomanie i części do modelu.
Ilość elementów: 141
Informacje o produkcie
Najsprawniejszym średnim bombowcem tamtych czasów był dwusilnikowy Vickers Wellington, który oblatał po raz pierwszy w 1936 r. i wszedł do służby RAF-u w 99. dywizjonie w Mildenhall w październiku 1938 r. Samolot produkcyjny w niewielkim stopniu przypominał samolot prototypowy i w porównaniu do współczesnych średnie bombowce już w służbie, Wellington wydawał się znacznie bardziej zaawansowany w konstrukcji i był samolotem, którego obawiał się każdy potencjalny wróg. Dzięki eleganckiej konstrukcji jednopłatowca i ciężkiemu uzbrojeniu obronnemu nowy Wellington stał się jednym z zaawansowanych i wydajnych średnich bombowców na świecie.
Być może najbardziej znaczącą cechą projektu Wellingtonów było przyjęcie geodezyjnej metody konstrukcji, która została opracowana przez słynnego brytyjskiego inżyniera i wynalazcę Barnesa Wallisa. Z duraluminiowych belek W utworzono metalową konstrukcję kratową, do której przykręcane były drewniane listwy, co następnie umożliwiało przymocowanie zewnętrznego poszycia samolotu z domieszkowanej tkaniny.
Powstały kadłub był stosunkowo lekki, ale charakteryzował się dużą wytrzymałością i chociaż metoda konstrukcji stanowiła wyzwanie dla firm zajmujących się produkcją bombowców Wellington, wrodzona wytrzymałość okazała się kluczowa, gdy samolot został wrzucony do walki.
Zdolne wytrzymać znaczne zniszczenia w bitwie, liczne Wellingtony RAF-u zdołały sprowadzić swoje załogi z powrotem do domu, podczas gdy innym bombowcom by się to nie udało.

Ilość ocen: 0
Nazwa produktu Vickers Wellington Mk.IA/C (Airfix 08019A)
Dostępność W magazynie, sztuk: 1
Producent Airfix
Numer katalogowy 08019A
Kod EAN 5063129001339
Epoka II Wojna Światowa
Poziom trudności (1-5) 3 - średni
Skala 1:72
Farby, pędzel i klej nie dołączono
Nowość roku 2024
Kraj Niemcy, Wielka Brytania
Stan modelu do sklejania i malowania