Skontaktuj się z nami +48 58 741 58 58
Polski English German French Espanol

Niemiecki autobus Opel Blitzbus Ludewig "Aero", Wehrmacht

56,00zł

Roden 728

Roden
1:72

Produkt obecnie jest dostępny, możliwy do sprowadzenia. Od złożenia zamówienia potrzebujemy około 3 dni roboczych na sprowadzenie go, oraz dodatkowo 1-2 dni na wysyłkę.

Dodaj do schowka
Artykuł modelarski przeznaczony dla osób powyżej 8 roku życia.
Model do sklejania, wykonany z polistyrenu, opakowanie nie zawiera farb, kleju i pędzli.
Pudełko zawiera komplet ramek z częściami, obrazkową instrukcję montażu z kolorystyką malowania oraz kalkomanie i części do modelu.

Na początku lat trzydziestych Niemcy stopniowo odradzały się po przedłużającym się kryzysie gospodarczym wywołanym następstwami I wojny światowej i burzliwymi wydarzeniami politycznymi lat dwudziestych. Dojście do władzy Adolfa Hitlera, który postawił sobie za cel odnowienie roli politycznej i znaczenia Niemiec, jakie posiadały one przed Wielką Wojną, stało się bodźcem do szybkiego rozwoju różnych gałęzi przemysłu, w tym przemysłu samochodowego. Jednakże Niemcy, choć ojczyzna samochodu jako takiego, pozwoliły innym krajom objąć wiodącą rolę w przemyśle motoryzacyjnym na początku XX wieku; przede wszystkim Francja i Anglia, a kraje te stały się wyznacznikami trendów w rozwoju pojazdów silnikowych.

W połowie lat trzydziestych znany projektant Ferdinand Porsche zaproponował Hitlerowi koncepcję „samochodu ludowego”. Opracował mały samochód, który następnie stał się jednym z klasyków przemysłu motoryzacyjnego, VW Beetle. Eleganckie kontury tego samochodu zainspirowały prawdziwy rozkwit wśród niemieckich projektantów samochodów. Samochody z poprzednich lat miały nadwozie o odrębnych i odrębnych kształtach, wśród których wyróżniała się maska, tył nadwozia, bagażnik itp. Teraz preferowano konstrukcję najnowocześniejszych form aerodynamicznych i wkrótce te nowe cechy były powszechne nie tylko w samochodach, ale także w ciężarówkach, autobusach, a nawet pociągach pasażerskich.

Mały warsztat zajmujący się zabudową samochodów ciężarowych firmy Ludewig Brothers w niemieckim mieście Essen od kilku lat montuje zabudowy własnej konstrukcji na podwoziach samochodów ciężarowych wiodących niemieckich producentów silników. W latach trzydziestych XX wieku firma Ludewig szczególnie ściśle współpracowała z koncernem Opla. Po pojawieniu się trzytonowej ciężarówki Opel Blitz w warsztacie Ludewig Brothers opracowano kilka nowych koncepcyjnych nadwozi dla tego pojazdu.

Jednym z nich był autobus o nowej nadwoziu o opływowej i zaokrąglonej formie.

Styl osłony chłodnicy był nietypowy – projektanci studia Ludewig odeszli od tradycyjnego kształtu Opla, powszechnie spotykanego w ciężarówkach i innych autobusach, i stworzyli nową, zaokrągloną formę przodu nadwozia. Osłona silnika została dość elegancko połączona z zaokrąglonymi błotnikami nad przednimi kołami. W tylnej części korpusu znajdował się aerodynamiczny grzebień przypominający płetwę ogromnej ryby.

Salon różnił się także od poprzedniej konfiguracji siedzeń studia – w pierwszym salonie fotele pasażerskie ustawiono pod kątem 45 stopni do okien, aby zapewnić jak najlepszy widok; a pasażerowie drugiego salonu siedzieli na krzesłach przypominających sofy, takich jak te, które można znaleźć w recepcjach lokali.

Autobus ten był produkowany przez pracownię Ludewig w pojedynczych egzemplarzach, gdyż masowa produkcja była dość droga, nawet jak na tamte czasy. Jednakże po rozpoczęciu II wojny światowej przynajmniej jeden z tych samochodów został zmobilizowany w szeregach Wehrmachtu, przemalowany na wojskowy kolor „panzergrau” i brał udział w walkach pierwszych lat konfliktu jako oficer 'transport.

Ilość ocen: 0
Nazwa produktu Niemiecki autobus Opel Blitzbus Ludewig "Aero", Wehrmacht (Roden 728)
Dostępność Produkt pod zamówienie. Czas sprowadzenia to ok. 3dni.
Producent Roden
Numer katalogowy 728
Epoka II Wojna Światowa
Poziom trudności (1-5) 3 - średni
Skala 1:72
Farby, pędzel i klej nie dołączono
Nowość roku 2024
Kraj Niemcy
Stan modelu do sklejania i malowania