Skontaktuj się z nami +48 58 741 58 58
Polski English German French Espanol

Spalinowóz klasy 66, DB Cargo

2108,00zł

ESU 31365

4044645313657

ESU
H0 (1:87)

Produkt obecnie jest dostępny u producenta, możliwy do sprowadzenia. Od złożenia zamówienia potrzebujemy około 21 dni roboczych na sprowadzenie go, oraz dodatkowo 1-2 dni na wysyłkę.

Dodaj do schowka
Hashtagi:
Artykuł modelarski przeznaczony dla osób powyżej 8 roku życia.
Model do składania, nie wymaga sklejania ani malowania.

Wraz z liberalizacją międzynarodowego kolejowego transportu towarowego, ustanowioną w 2001 r., Nowo utworzone przedsiębiorstwa transportu kolejowego (EVU) potrzebowały lokomotyw, aby poradzić sobie z ruchem odebranym z kolei państwowych. Zakup zaawansowanych technicznie nowych pojazdów często był wykluczony ze względu na koszty. American Electro-Motive Division (EMD) zaoferował niedrogie rozwiązanie z klasą 66, która została już wypróbowana i przetestowana w Wielkiej Brytanii. Lokomotywy oznaczone jako JT 42 CWR są oparte na amerykańskim SD40 i jego dalszym rozwoju SD40-2, które były bardzo niezawodne dzięki sprawdzonej, prostej konstrukcji.
Pierwszą firmą kolejową, która wprowadziła do Niemiec elektryczną jednostkę napędową klasy 66, był Ports and Freight Transport Cologne AG (HGK). W 1999 r. Przedsiębiorstwo kolejowe kupiło dwa. Niemal w tym samym czasie klasa 66 została wprowadzona w innych krajach europejskich. RU, którzy są właścicielami lub wynajmowali klasę 66, można również znaleźć we Francji, Belgii, Holandii, Luksemburgu i Norwegii. Do tej pory klientom europejskim dostarczono około 650 lokomotyw w dwóch wersjach. Wydłużona sylwetka, odpowiadająca niewielkiemu angielskiemu prześwitowi, kanciasta konstrukcja i podwozie z masywnymi wózkami i dzikim prowadzeniem kabli, wyróżniają klasę 66.
Dwunastocylindrowy dwusuwowy silnik GM 12N-710G3B-EC jest wyraźnie słyszalny dzięki swojemu charakterystycznemu brzmieniu i rozwija moc 3194 KM (2350 kW). Początkowa siła pociągowa wynosi 409 kN, a ciągła siła pociągowa 260 kN. Przy prędkości maksymalnej 120 km / h klasa 66 może nadążyć za innymi pociągami nawet na głównych zelektryfikowanych trasach. Klient może niejako objechać pociąg od bocznicy na głównej linii DB do warsztatu. Pod względem koloru klasa 66 stanowi atrakcyjny kontrast z jednolitym czerwonym kolorem DB AG.
Od 1999 r. HGK przewoził przede wszystkim pociągi blokowe swoją klasą 66, ale z różnymi ładunkami. Przez długi czas podstawowymi usługami HGK, często pokrywanymi klasą 66 na całej trasie pociągu, są na przykład pociągi wagonów-cystern do Braunschweig, Ingolstadt, Marktredwitz i Aichstetten. Ale Kolonię można również zobaczyć w środkowych Niemczech, na przykład, gdy jedziesz pociągiem do Leuna lub Berlina. Wzięliśmy DE671, który został zbudowany w 2003 r., A w 2011 r. Otrzymał nowe terminy, i od tego czasu miał białe powierzchnie kontrastowe od tego czasu. Firma Captrain Germany należy do grupy SNCF-Geodis i powstała w 2010 r. Ze spółek SNCF Fret Niemcy i Veolia Cargo Niemcy .
Lokomotywy klasy 66 są pomalowane z powodu ostrego kontrastu czarnych lub szarych ścian bocznych z jasnozielonymi kontrastowymi powierzchniami wokół kabiny kierowcy. Lokomotywy Captrain znajdują się głównie przed pociągami kontenerowymi, cysternowymi lub węglowymi, które toczą się w Niemczech, Belgii i Holandii. W przemyśle motoryzacyjnym lokomotywy są również mocne przed pociągami z wagonami z przesuwnymi ścianami. W Niemczech sześcioosiowe pojazdy pochodzą z regionu Ren-Ruhr do Berlina.
Od 2010 roku firma wynajmująca lokomotywę CB Rail wysłała przedstawicieli Niemiec i Luksemburga pod nazwą Ascendos Rail Leasing GmbH na wyścig o klientów. Ascendos ma 20 klasy 66 i trzy klasy 77 gotowe do pracy na nieelektryzowanych liniach. Lokomotywy, które są pomalowane w elegancką zieleń z turkusowymi i żółtymi kontrastującymi paskami, są niezwykle atrakcyjne dla modelowych kolejarzy, ponieważ są używane nie tylko przed pociągami blokowymi z kontenerami, wagonami-cysternami, materiałami budowlanymi, węglem, pojazdami silnikowymi lub częściami maszyn, ale są również przydatne w obsłudze pociągów budowlanych i podczas podróży transportowych. Lokomotywy poruszają się czasem tylko garstką samochodów, szczególnie w dziedzinie logistyki budowy. Dobrze znanymi najemcami sześcioosiowej firmy są lub są HGK, Crossrail, ITL lub Rurtalbahn, z których korzystają w całych Niemczech, Belgii i Holandii.
Cztery klasy 66 SNCF Benelux przetoczyły się przez Belgię, Holandię i Niemcy w eleganckim niebiesko-srebrnym kolorze. Lokomotywy można początkowo łatwo odróżnić dzięki różnej konstrukcji żółtej kontrastowej powierzchni z przodu. Maszyny znajdowały się przed dwuosiowymi wagonami samowyładowczymi, pociągami kontenerowymi i

Klasa 66/77 jest wyposażona w zależny od obciążenia, taktowany generator dymu, który generuje smugi dymu o różnej intensywności w zależności od obciążenia. Wbudowane czujniki, które zapewniają zakręty związane z sytuacją, są kontrolowane przez nowy dekoder LokSound V4.0 M4. Oprócz DCC z RailComPlus®, ten „jack of all trade” również rozumie protokół M4 i dlatego niezależnie loguje się na stacji ESU ECoS lub Märklin®. Ponieważ opanował także Motorolę® lub Selectrix®, nic nie stoi na przeszkodzie, aby używać ESU klasy 66/77 we wszystkich popularnych centrach sterowania.
Zintegrowany magazyn energii PowerPack zapewnia wygodną obsługę nawet na brudnych szynach. Unikalny dwusuwowy dźwięk silnika wysokoprężnego emitowany jest w szczególnie zróżnicowany sposób przez dwa głośniki dzięki wytrawionej kratce wentylatora w dachu. Kompletny system oświetlenia, w tym oświetlenie kabiny, oświetlenie kabiny i światła manewrowe z ciepłymi białymi diodami LED uzupełniają wyposażenie techniczne. Można wyświetlić wszystkie efekty świetlne obecne na prototypie, w tym „światła awaryjne” lub podwójne reflektory, które są powszechne w Belgii. Rama i obudowa modelu są wykonane z metalu, a dzięki wadze około 590 g zapewniają prototypową przyczepność. Wszystkie różnice strukturalne między wariantami są uwzględniane w modelach ESR. Lokomotywa ECR ma systemy klimatyzacji na dachu, owiewki na szybach bocznych i prostokątne zderzaki. Podobnie jak oryginały, znajdziesz także różne pokrowce na pojemniki na baterie w modelach.
Klasa 66/77 to model hybrydowy, który o wewnętrznym wymiarze 14,1 mm umożliwia bezpieczną pracę na torach dwu i trzyżyłowych. W przypadku pracy dwuprzewodowej szlifierkę środkową należy po prostu usunąć za pomocą dołączonego narzędzia. Gotowe
W metalowej ramie osadzony jest pięciobiegunowy silnik precyzyjny z uzwojeniem szczelinowym i komutatorem zoptymalizowanym pod kątem hałasu - opracowany przez ESU. Przenosi to swoją moc, oswojoną przez dwa grube koła zamachowe za pośrednictwem przekładni ślimakowej / czołowej na cztery z sześciu osi. Diody LED w wózkach zapewniają realistyczne migotanie podczas hamowania.

Ilość ocen: 0
Nazwa produktu Spalinowóz klasy 66, DB Cargo (ESU 31365)
Dostępność Produkt dostępny u producenta. Czas sprowadzenia to ok. 21dni.
Producent ESU
Numer katalogowy 31365
Kod EAN 4044645313657
Epoka VI (od 2007)
Skala H0 (1:87)
Zarząd Niemieckie Koleje Federalne (DB)
Zasilanie prąd stały
Nowość roku 2023
Wbudowany układ dźwiękowy tak
Stan modelu model gotowy
Dekoder cyfrowy w standardzie DCC
Złącze dekodera złącze w standardzie PluX22 (22-pin)
Światła czołowe 3 światła białe z przodu i 2 czerwone światła z tyłu, zmienne
Oświetlenie wewnętrzne zamontowane
Kinematyka krótkiego sprzęgu tak
Silnik pięciopolowy
Koło zamachowe w silniku dwa
Ilość osi napędnych trzy