Contact Us +48 58 741 58 58
Polski English German French Espanol

Read what others are saying

Date added: Thursday 01 February, 2024

Siateczka trochę mnie zawiodła. Gdy miałem taką od HEKI (mikroflor) ładnie się rozciągała, równomiernie. Ta się rwie.... Skusiłem się niższą ceną od HEKI. Nada się, ale trochę trzeba się z tym namęczyć. Ja więcej raczej nie kupię.

Wrote: Jarosław
Rating: 2 of 5 stars! [2 of 5 stars!]

Date added: Tuesday 30 January, 2024

Parowóz nie ma podświetlania serwisowego. Prosze nie wprowadzać klientów w błąd.

Wrote: Jacek
Rating: 1 of 5 stars! [1 of 5 stars!]

Date added: Thursday 25 January, 2024

To mój pierwszy model, który ,,wydaje,, dźwięk podczas jazdy. Mi się bardzo podoba. Na minus może ciut za słabe światła, może z powodu równoczesnej jazdy z SM42-1023 PIKO

Wrote: Grzegorz
Rating: 4 of 5 stars! [4 of 5 stars!]

Date added: Sunday 21 January, 2024

Załączony głośnik po odklejeniu zaczepów do pudeł rezonansowych mieści się do lokomotywy BR 221 1:160 Piko 40507 i miło, że ma już przylutowane przewody co przy przygotowanych w lokomotywie Piko polach lutowniczych daje łatwy montaż głośnika nawet laikowi.

Co do dźwięku z ESU to sam odgłos silnika diesla ustępuje obecnym udźwiękowionym wersjom Fleischmann (z Zimo?). Podobnie jak Minitrix wypada słabiej przy F. (można odnaleźć porównania dźwięków na YT - piski vs lepszy odgłos diesla).

Jednak ostatnie wersje Fleischmann niestety miewają problemy z płynną jazdą podobnie jak Minitrix (wagony również).

Dekoder ESU w lokomotywie Piko niestety nie radzi sobie też z jego światłem kabinowym i tylnim, gdzie działa dobrze np. dekoder firmy D&H (no i naturalnie Piko).

Piko natomiast wydaje się, że trzyma poziom (jeśli chodzi o lokomotywy 1:160) i to zarówno w kwestii kultury jazdy jak i najlepszego moim zdaniem dźwięku diesla (nie testowałem jeszcze z firmy D & H).

Podsumowując najlepiej kupować udźwiękowioną wersję Piko, albo do Piko dokupić również dźwiękowe dekodery Piko nie patrząc na różnicę cenową jeśli chcemy mieć frajdę z korzystania z udźwiękowionego modelu.

Wrote: Michal
Rating: 4 of 5 stars! [4 of 5 stars!]

Date added: Saturday 20 January, 2024

Rewelacja! Do szybkiego sprawdzenia poprawności działania przed montażem w lokomotywie, czy ewentualnego wcześniejszego zaprogramowania dekodera w tym dźwiękowego. Tester posiada wbudowany głośnik ustawialny na 8Ohm lub 100Ohm, ale można podłączyć przez SPEAKER1 i SPEAKER2 docelowy, który będzie w lokomotywie zanim zacznie się zabawa w lutowanie. Tutaj uwaga: do podłączania przewodów na listwie zewnętrznego głośnika lub innych akcesoriów potrzebny płaski śrubokręt 1.5-2mm precyzyjny (w internetach za kilka złotych, mógłby być w ofercie Modelmania jako sugerowany produkt).

Wrote: Michal
Rating: 5 of 5 stars! [5 of 5 stars!]

Date added: Wednesday 27 December, 2023

Ładnie wykonany model.
W moim akurat było nie doklejone skrzydło.
Dla mnie akurat to nie był problem.
Polecam bardzo ładna miniatura.

Wrote: Paweł
Rating: 4 of 5 stars! [4 of 5 stars!]

Date added: Sunday 24 December, 2023

Fajny parowóz o przepięknym malowaniu. Do dźwięku i walorów trakcyjnych przyczepić się nie można. Firma PIKO potraktowała polskich klientów po macoszemu. O ile w Br 03 jest oświetlenie inspekcyjne podwozia to w Pm 2-21 próżno go szukać. Jest oznaczenie F8 przy sterowaniu dekoderem ale ile by człowiek nie klikał to się nie włączy. Szkoda bo wydałem ponad 2 tys zł i bardzo mi na tym gadżecie zależało.

Wrote: Jacek
Rating: 4 of 5 stars! [4 of 5 stars!]

Date added: Friday 15 December, 2023

Bardzo ładnie odwzorowana miniatura tego samolotu.
Może jedynym minusem to brak stojaka.
No ale akurat mi to nie przeszkadza.
Jeżeli ktoś zbiera miniatury naszego przewoźnika.
Jak najbardziej polecam.

Wrote: Paweł
Rating: 5 of 5 stars! [5 of 5 stars!]

Date added: Tuesday 05 December, 2023

Prześlicznie wykonane i super zestaw szkoda ze w zestawie nie mam sprzęgów krótkich aby wygląd był ja prawdziwy ale zawszę można to wymienić teraz pozostaje tylko obsada w ludzi i oświetlenie dcc a w nowym roku EP09 :) i nic więcej już do szczęścia nie potrzeba....

Wrote: Jacek
Rating: 5 of 5 stars! [5 of 5 stars!]

Displaying 1 to 9 (of 416 reviews)